Zamknij

Koronawirus na koloniach na Warmii. Dzieci objęto kwarantanną

11.08.2020 13:55
spływ kajakowy
fot. PIOTR PLAZA/REPORTER (zdj. ilustracyjne)

Koronawirus wśród personelu na koloniach w powiecie olsztyńskim. Służby sanitarne potwierdziły trzy przypadki zakażenia SARS-CoV-2. Kolonie rozwiązano, a dzieci przebywają na kwarantannie. Zakażenie potwierdzono także u sprzedawczyni i osób wypoczywających na Mierzei Wiślanej.

Wzrasta liczba osób zakażonych koronawirusem w województwie warmińsko-mazurskim. We wtorek potwierdzono 34 przypadki zakażenia. Zanotowano także trzeci w regionie zgon.

Zmarła osoba to mieszkanka powiatu piskiego. Miała ponad 80 lat, w ocenie lekarzy powodem jej śmierci był COVID-19

- poinformował warmińsko-mazurski inspektor sanitarny Janusz Dzisko. Dodał, że zmarła była hospitalizowana przed dwie doby w szpitalu w Elblągu, skąd trafiła ze szpitala w Piszu.

Zobacz także

Koronawirus na koloniach na Warmii. Zakażenia w sklepie

Zakażenie koronawirusem wykryto w ostatnich dniach wśród uczestników kolonii w powiecie olsztyńskim na Warmii. Jak poinformował Dzisko, wypoczywały na nich dzieci z Warszawy. Osoby te są umieszczone w statystykach zachorowań woj. mazowieckiego.

Najpierw okazało się, że matka jednego z kolonistów jest zakażona, następnie testy wykazały, że trzy osoby z kadry opiekuńczo-wychowawczej także są zakażone. Kolonia została przez nas rozwiązana, a dzieci zostały skierowane na kwarantannę

- przekazał Dzisko.

Zobacz także

Z relacji warmińsko-mazurskiego inspektora sanitarnego wynika, że wśród przypadków zakażeń, odnotowanych we wtorek, są także osoby, które bawiły się na weselach w Bartoszycach i Działdowie. Zakażona jest również sklepowa z dużego sklepu w powiecie działdowskim.

Obawiam się, że w najbliższym czasie możemy notować zakażenia sklepowe

- przyznał Dzisko.

Z kolei przypadki zakażeń u mieszkańców Elbląga wykryto wśród osób, które wypoczywały na Mierzei Wiślanej. Prawdopodobnie tam się zakaziły.

W woj. warmińsko-mazurskim od kilku dni notowane są rekordy potwierdzonych zakażeń, wtorkowa liczba - 34 osoby - to najwyższa odnotowana w regionie od początku pandemii koronawirusa. Od początku pandemii w regionie zanotowano 528 zakażeń i trzy zgony.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP