Obserwuj w Google News

Warszawa, Kraków i Poznań w czerwonej strefie? "Będzie tam dość dużo miast"

1 min. czytania
14.10.2020 12:01
Zareaguj Reakcja

Warszawa, Kraków i Poznań w czerwonej strefie? Możliwe. Tuż po informacji o rekordowym wzroście liczby zakażonych w Polsce rzecznik Ministerstwa Zdrowia przekazał, że resort planuje wprowadzić zmiany na liście czerwonych stref. Może się na niej znaleźć sporo dużych miast.

Andrusiewicz
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Koronawirus znów pobił w Polsce swój poprzedni rekord w dobowym przyroście liczby zakażonych. Z najnowszego raportu Ministerstwa Zdrowia wynika, że w ciągu ostatniej doby w Polsce potwierdzono aż 6 526 nowych zakażeń. To o ponad 1,2 tys. przypadków więcej, niż zarejestrowano w sobotę 10 października, bo właśnie wtedy padł poprzedni rekord.

Obecnie najgorzej jest na Mazowszu i w Małopolsce, zwłaszcza jeśli chodzi o duże miasta. Rzecznik MZ Wojciech Andrusiewicz podkreślił w środę w południe, że to właśnie duże miejscowości rzutują na tak wysokie liczby w dziennych raportach resortu zdrowia. Wkrótce wiele z nich ma się znaleźć w czerwonej strefie. - W tej chwili zakażamy się na ulicach. Nie ma dużych ognisk koronawirusa. Zmierzamy do ogłoszenia ponad stu powiatów jako "czerwonych". Będzie w tym zapewne dość dużo miast – powiedział Andrusiewicz. Czy wśród nich będzie Warszawa? Tego rzecznik MZ nie potwierdził. Wiele jednak na to wskazuje.

W Warszawie zanotowano ostatniej doby 720 nowych zakażeń, w Krakowie było ich 499, w Łodzi 148, a w Poznaniu 116. Poniżej stu przypadków zarejestrowano w Gdańsku (73), w Szczecinie (55), w Rzeszowie (47) i w Katowicach (29).

Absolutny rekord zakażeń koronawirusem. Nie żyje ponad 100 osób

RadioZET.pl