Zamknij

Lekarze dawali mu 24 godz. życia. 34-latek z zespołem Downa pokonał koronawirusa

20.04.2020 23:10
Lekarze dawali mu 24 godz. życia. 34-latek z zespołem Downa pokonał koronawirusa
fot. DIMITAR DILKOFF/AFP/East News

Są i dobre wiadomości! Chorujący na zespół Downa 34-latek z Wielkiej Brytanii zwalczył koronawirusa w zaledwie 2 tygodnie. Wcześniej lekarze szacowali, że może nie przeżyć kolejnych 24 godzin – informują zagraniczne portale. Wzruszający moment jego spotkania z matką po ciężkiej walce z chorobą uwieczniła kamera.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

34-letni Ben McCafferty zakaził się koronawirusem i trafił do szpitala Bradford Royal Infirmary w West Yorkshire. Stan mężczyzny był bardzo poważny – Covid-19 dosłownie pustoszył jego organizm. Jak przekazali jego rodzinie lekarz, 34-latek może nie przeżyć kolejnych 24 godzin. Jak podaje "Yorkshire Evening Post", mężczyzna z zespołem Downa trafił nawet na oddział opieki paliatywnej.

Zobacz także

Nie spodziewali się, że przeżyje

- powiedział ojczym mężczyzny o najbliższych chorego, którzy stracili wszelką nadzieję na wyleczenie syna.

Zobacz także

Powiedziano nam, że szanse na przeżycie są bardzo małe

- dodał w rozmowie z mediami.

34-latek pokonał koronawirusa

Ku ogromnemu zaskoczeniu pracowników szpitala, 34-latek zaczął zdrowieć – jego stan wyraźnie się poprawił. Mężczyzna wygrał walkę z Covid-19 i wyszedł ze szpitala w weekend. Warto podkreślić, że 34-latek już wcześniej przeszedł ciężkie chwile – jako nastolatek cierpiał z powodu zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych. Jak czytamy na portalu o2.pl, od tamtego czasu jest częściowo sparaliżowany.

Zobacz także

W sobotę po raz pierwszy – po ciężkiej walce z chorobą – zobaczył swoją matkę. Chwytający za serce moment zarejestrowała kamera.

RadioZET.pl/tvp.info/o2.pl/gazeta.pl/ Yorkshire Evening Post