Zamknij

Bliźniaczki zmarły na koronawirusa. „Mówiły, że razem opuszczą ten świat”

25.04.2020 11:42
Emma i Katy Davis
fot. Sky News

Nie żyją 37-letnie bliźniaczki z Wielkiej Brytanii. Emma i Katy Davis zmarły w ciągu trzech dni po tym, jak uzyskały pozytywny wynik testu na obecność COVID-19 - podają brytyjskie media. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

37-letnie bliźniaczki, Emma i Katy Davis, pracowały jako pielęgniarki. Katy Davis zmarła we wtorek w Southampton General Hospital. Trzy dni później szpital przekazał smutną informację o śmierci jej siostry, Emmy Davis. 

Jak podaje BBC, bliźniaczki cierpiały również na choroby współistniejące.

Zawsze mówiły, że razem przyszły na świat i razem go opuszczą. Nie ma słów, które mogłyby opisać ich wyjątkowość. Chciały tylko pomagać innym ludziom. Odkąd byłyśmy małe, udawały, że są lekarkami bądź pielęgniarkami i opiekowały się lalkami

- powiedziała zrozpaczona siostra bliźniaczek, cytowana przez BBC.

Koronawirus w Wielkiej Brytanii

Wielka Brytania zajmuje piąte miejsce na świecie pod względem liczby zgonów z powodu koronawirusa - za Stanami Zjednoczonymi, Włochami, Hiszpanią i Francją, a także piąte pod względem liczby wykrytych zakażeń - za Stanami Zjednoczonymi, Hiszpanią, Włochami i Niemcami.

Jak poinformowało w piątek po południu brytyjskie ministerstwo zdrowia, o 684 wzrosła liczba zgonów z powodu koronawirusa na Wyspach, co oznacza, że łączna liczba ofiar śmiertelnych epidemii w Wielkiej Brytanii wynosi już 19506.

Zobacz także

RadioZET.pl/BBC/Sky News