Zamknij

Wielka Sobota 2020. Godziny otwarcia sklepów [Biedronka, Lidl, Żabka, Kaufland]

10.04.2020 23:40
Biedronka
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Biedronka, Lidl, Kaufland, Carrefour, Żabka, Auchan, Dino, Netto - godziny otwarcia sklepów w Wielką Sobotę ulegną zmianie. W przedświąteczną sobotę sklepy będą pracować krócej - maksymalnie do godziny 14. W związku z epidemią i ograniczeniami np. dotyczącymi liczby klientów, którzy mogą jednocześnie przebywać w sklepie oraz zbliżającymi się świętami większość sieci spożywczych zmieniła czas pracy swoich placówek.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Zgodnie z Ustawą o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni, w tym sobotę poprzedzającą Wielkanoc - wszystkie sklepy tego dnia mogą być otwarte maksymalnie do godziny 14. Dłużej mogą być czynne tylko te placówki, w których za ladą staną ich właściciele.

Godziny otwarcia w Wielką Sobotę - Biedronka, Kaufland i Lidl

Biedronka w piątek 10 kwietnia pracowała przez całą dobę. W Wielką Sobotę sklepy sieci Biedronka otwarte będą do 14 - poinformowała sieć.

Z informacji podanych na stronie internetowej sieci Kaufland, wynika, że jej sklepy otwarte są w godz. od 6 do 24. Jednak kilka placówek, m.in. w Lublinie, w Gdańsku, w Warszawie, w Krakowie oraz Wrocławiu czynne są całą dobę. Kaufland w Wielką Sobotę otwarty będzie do godziny 13.

Lidl również zmienił godziny otwarcia sklepów przed świętami. Zakupy można zrobić tam w godzinach od 6 do 24. W niektórych miastach sklepy działają całą dobę z godzinną przerwą techniczną od godziny 3 do 4 - podano. W Wielką Sobotę Lidl będzie czynny do 13.30.

Zobacz także

Godziny otwarcia w Wielką Sobotę - Netto, Dino, Auchan

Sieć Netto podała, że w piątek, 10 kwietnia br. jej sklepy będą otwarte w godzinach 6-24, natomiast 11 kwietnia, w Wielką Sobotę, sklepy będą pracować do 13.

Markety sieci Dino w najbliższym czasie czynne będą od 6.30 do 22 - czytamy na stronie internetowej sieci. W Wielką Sobotę 11 kwietnia sklepy sieci Dino będą otwarte od 6 do 13.30.

Jak podała spółka Auchan Retail Polska, wszystkie sklepy pod szyldem Auchan otwarte są od 6.30 do 21, w przedświąteczną sobotę do 13.

Godziny otwarcia w Wielką Sobotę -  Żabka i Carrefour

Większość sklepów sieci Carrefour pracuje do piątku w godzinach 6.30-23, a w sobotę przed Wielkanocą od 6.30 do 13 - podała spółka.

Jak poinformowało biuro prasowe sieci Żabka, sklepy Żabki są czynne od 6 do 22.

''Większość sklepów Żabka pracuje w dni objęte ograniczeniami korzystając z wyłączenia dla przedsiębiorców działających we własnym imieniu i na własny rachunek, prowadzących sprzedaż osobiście. Dlatego decyzję o otwarciu sklepów w Wielką Sobotę, w Niedzielę i Poniedziałek Wielkanocny podejmą sami franczyzobiorcy, a informacje o godzinach otwarcia będą dostępne w poszczególnych placówkach" - podała sieć .

RadioZET.pl/PAP