Zamknij

Ognisko koronawirusa po zabawie weselnej. Ponad 70 gości zarażonych

13.07.2020 16:31
Wesele
fot. Shutterstock

Nowe ognisko koronawirusa w Polsce pojawiło się po weselu w województwie wielkopolskim. Zakażonych jest aż 77 uczestników przyjęcia weselnego w powiecie rawickim - poinformował Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu.

Koronawirus w Wielkopolsce został potwierdzony u 3250 osób, zmarło 185 z nich. W niedzielę 12 lipca kolejne przypadki zakażeń w Wielkopolsce wykryto u 94 osób w regionie. Najwięcej zakażonych, bo aż 77 osób, to uczestnicy uroczystości weselnej zorganizowanej w powiecie rawickim.

Wszystkie osoby zostały przebadane podczas drive-thru w Gostyniu i poddane leczeniu w warunkach izolacji domowej - poinformował Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu.

Nowe przypadki koronawirusa w Polsce 

W poniedziałek 13 lipca nowe potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem potwierdzono u osób z województw: mazowieckiego (72), śląskiego (65), podkarpackiego (62), małopolskiego (38), wielkopolskiego (20), łódzkiego (18), lubelskiego (8), lubuskiego (5), świętokrzyskiego (3), warmińsko-mazurskiego (2), zachodniopomorskiego (2), pomorskiego (2), dolnośląskiego (1) i opolskiego (1). Resort poinformował także o śmierci pięciu osób.

Łukasz Szumowski w Polskim Radiu 24 był pytany o to, jakie warunki muszą być spełnione, aby w Polsce znieść stan epidemii koronawirusa. Minister zdrowia przekazał, że przez kolejne tygodnie musiałoby nie dochodzić do nowych zakażeń. Szumowski zaznaczył także, że stan epidemii pozwala na szybką reakcję na zagrożenia związane z rozprzestrzenianiem się SARS-CoV-2. 

Zobacz także

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl