Zamknij

Wykryto kolejne duże ognisko zakażeń. Już kilkadziesiąt osób z koronawirusem

26.09.2020 13:33
koronawirus
fot. PAP/EPA/CHRISTOPHE SIMON / POOL

Zakażenie koronawirusem potwierdzono u ponad 40 osób z Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego przy ul. Orzeszkowej w Gnieźnie. Kolejnych 48 pacjentów i członków personelu placówki poddano kwarantannie.

Koronawirusa wykryto u 29 pacjentów i 12 członków personelu gnieźnieńskiej placówki. - Jedna osoba wymagała hospitalizacji - precyzuje Tomasz Stube z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego. Osoby ze zdiagnozowanym zakażeniem zostały odizolowane. - W znakomitej większości nie wykazują objawów. Kilka osób miało wcześniej gorączkę i po badaniach okazało się, że w sumie 41 osób jest zakażonych – wyjaśnia Stube.

Niestety aż 48 osób z ZOL-u trzeba było poddać kwarantannie. - Na pewno będą jeszcze przeprowadzane kolejne badania osób przebywających w placówce – mówi Stube. Jak zapewnia, na razie gnieźnieński ZOL nie wymaga dodatkowego wsparcia, bo placówka ma wystarczającą liczbę osób personelu zajmującego się pacjentami, niezbędny sprzęt i środki ochrony osobistej.

W sobotę WUW podał, że w całym regionie potwierdzono kolejne 167 przypadki zakażenia SARS-CoV-2. Od początku pandemii w Wielkopolsce odnotowano 7289 zarażeń koronawirusem, z czego 1240 to przypadki aktywne. 271 osób zmarło, a 5778 wyzdrowiało.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP