Zamknij

Zakażona fryzjerka przyjmowała klientów. Mogła zarazić nawet 60 osób

28.05.2020 11:30
Wieluń. Zakażona fryzjerka strzygła klientów. Mogła zarazić nawet 60 osób
fot. shutterstock.com

Sanepid szuka klientów jednego z salonów fryzjerskich w Wieluniu w województwie łódzkim. U jednej z fryzjerek potwierdzono zakażenie koronawirusem.

Zakażenie koronawirusem u fryzjerki z Wielunia potwierdzono po tym, jak kobietę przebadano w związku z testami wśród rodzin pracowników fabryki mebli w Kępnie, który był jednym z większych ognisk zakażeń w Polsce.

Jak wynika z ustaleń reportera Radia ZET Mateusza Szkudlarka, kobieta mogła mieć kontakt nawet z 60 osobami, bo co najmniej tyle klientów odwiedziło salon od momentu, gdy wznowiono jego działalność. Sanepid ma już listę tych osób. W zależności od tego, ile czasu spędzili w zakładzie fryzjerskim i jak długo mieli kontakt z zakażoną fryzjerką, część osób jest teraz kierowana na kwarantannę. Inne są obejmowane nadzorem epidemiologicznym.

Przypomnijmy, że salony fryzjerskie zostały otwarte w ramach 3. etapu odmrażania gospodarki. Klientów mogą przyjmować od 18 maja – choć z uwzględnieniem szeregu zasad reżimu sanitarnego. O zasadach w salonach fryzjerskich w czasie epidemii COVID-19 czytaj tutaj.

Zobacz także

RadioZET.pl