Obserwuj w Google News

Sklepy i m.in. urzędy w wigilię działają krócej. Do kiedy zrobimy zakupy?

2 min. czytania
24.12.2020 13:34
Zareaguj Reakcja

Sklepy, instytucje publiczne i punkty usługowe w wigilię funkcjonują znacznie krócej. Do której godziny zrobimy zakupy na ostatnią chwilę i czy 24 grudnia uda nam się załatwić sprawę w urzędzie? Należy pamiętać również o obowiązujących obostrzeniach z powodu epidemii koronawirusa.

Zdjęcie ilustracyjne
fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Wigilia oznacza w większości przypadków znacznie krótsze funkcjonowanie instytucji, sklepów i różnych punktów usługowych w tym dniu. Większość urzędów i instytucji w czwartek jest nieczynnych, ponieważ urzędnicy odbierają dzień wolny za sobotę 26 grudnia. W Warszawie do 14:00 otwarty jest Urząd Stanu Cywilnego, ale jedynie po to, by rejestrować zgony.

Policja policzy gości na wigilii? Co z karami? Jest komentarz z ministerstwa

24 grudnia sklepy wszystkie sklepy zamykane są znacznie wcześniej. Zdecydowana większość z nich czynna była do godziny 13.00., niektóre działają do 14.00. Lepiej pospieszyć się z zakupami, bo 25 i 26 grudnia, a także w niedzielę 27 grudnia duże markety będą zamknięte. Natomiast od 28 grudnia do 17 stycznia nieczynnych będzie większość sklepów w galeriach handlowych.

Wigilia 2020. Sklepy, urzędy i punkty usługowe otwarte znacznie krócej

Przypomnijmy również, że ze względu na epidemię koronawirusa podczas tegorocznych świąt obowiązują specjalne obostrzenia. Boże Narodzenie spędzimy tylko w gronie najbliższych. W ramach wytycznych rządu, do świątecznego stołu można zaprosić jedynie pięć dodatkowych osób spoza danego gospodarstwa domowego.

Limit osób na Wigilii. Rząd zatwierdził obostrzenia na Boże Narodzenie

Policja ostrzega: za nieprzestrzeganie obostrzeń może grozić mandat nawet do 500 złotych. Zasady te obowiązują łącznie do 17 stycznia 2021 r.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET/RadioZEt.pl