Zamknij

Komisarz ds. epidemii we Włoszech: Będziemy wykonywali 200 tys. testów dziennie

21.10.2020 12:48
Włochy, testy na koronawirusa
fot. AP/Associated Press/East News

Włoski komisarz ds. kryzysu epidemiologicznego zapewnił, że wkrótce w kraju będzie można wykonywać do 200 tysięcy testów na obecność koronawirusa dziennie. Obiecał też zakup 10 milionów testów antygenowych.

Epidemia nawraca we Włoszech, choć nie w tak tragicznych rozmiarach jak wiosną. Padają rekordowe bilanse nowo diagnozowanych zakażeń, ale ofiar Covid-19 jest mniej niż wiosną.

Media informują, że kraj stopniowo się zamyka - godzina policyjna ma obowiązywać w nocy w Lombardii i Kampanii, a Piemont zamyka centra handlowe w weekendy.

Komisarz ds. walki z epidemią Włoch: Będziemy wykonywali 200 tys. testów dziennie

Komisarz rządowy ds. walki z epidemią potwierdził, że Włochy przestawiają się wciąż na masową produkcję testów koronawirusowych.

Zobacz także

- Obecnie wytwarzamy ponad 100 tys. testów molekularnych dziennie, przygotowujemy się do wypełnienia luki między podażą a popytem. Już wkrótce damy regionom możliwość wykonywania 200 tys. testów dziennie - powiedział Domenico Arcuri, komisarz rządowy Włoch

Arcuri położył nacisk na to, że obecna sytuacja w czasie drugiej fali pandemii nie przypomina tego, co działo się w kraju w marcu. - Nauczyliśmy się tropić wirusa, leczyć coraz więcej ludzi w domach - dodał komisarz.

Zobacz także

Poinformował, że na walkę z epidemią jego urząd wydał 2,9 miliarda euro. Ponadto, jak dodał, dysponuje kwotą 1,4 mld na wzmocnienie sieci szpitalnej.

Władze Włoch informowały wczoraj o 10,8 tys. nowych przypadków zakażeń i 89 ofiarach Covid-19. Sytuacja epidemiczna kształtuje się więc podobnie do tej w Polsce. Różnica jest za to w wykonywanych testach – Włosi wykonali ich 144 tys., w Polsce dziś resort zdrowia informował o ponad 59 tys. wykonanych testach.

RadioZET.pl/Corierre.it