Zamknij

B. kapitan SB zaszczepiony w WUM bez kolejki. "Nie udzielam żadnych informacji"

09.01.2021 14:34
Roman Kurnik
fot. WITOLD ROZBICKI/REPORTER

"Wprost" dotarł do kolejnego nazwiska osoby zaszczepionej na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym bez kolejki. Jest nim były kapitan Służby Bezpieczeństwa Roman Kurnik.

Afery szczepionkowej ciąg dalszy. Razem z artystami szczepionkę na koronawirusa przyjął były kapitan Służby Bezpieczeństwa i były zastępca ówczesnego Komendanta Głównego Policji gen. Marka Papały – Roman Kurnik - informuje w sobotę Wprost.pl. W rozmowie z portalem Kurnik potwierdził, że wraz z żoną zostali zaszczepieni w WUM 31 grudnia.

Były kapitan SB Roman Kurnik zaszczepiony w WUM bez kolejki

W rozmowie z portalem Kurnik potwierdził, że został zaszczepiony w WUM wraz z małżonką najprawdopodobniej 31 grudnia 2020 r. Na pytanie, kto zaprosił go na szczepienie, Roman Kurnik odpowiedział: "Nie, nie, nie udzielam żadnych informacji".

Kurnik był kapitanem Służby Bezpieczeństwa, po 1989 r. został dyrektorem Departamentu Kadr w Komendzie Głównej Policji. Mianowany na zastępcę Komendanta Głównego Policji gen. Marka Papały, a po wygranych przez AWS wyborach w 1998 r. odszedł do biznesu. Gdy w 2001 r. Sojusz Lewicy Demokratycznej wrócił do władzy, Kurnik został doradcą w gabinecie politycznym szefa MSWiA Krzysztofa Janika. Posadę stracił w 2002 po wybuchu tzw. afery starachowickiej.

W piątek rektor WUM Zbigniew Gaciong przeprosił za "nieprawidłowości w organizacji szczepień przeciw COVID-19". Napisał w liście przekazanym PAP, że działano w dobrej wierze, ale pod presją czasu. Rektor uczelni podkreślił, że zrobi wszystko, aby WUM odzyskał należną mu renomę.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP/Wprost.pl