Zamknij

Ognisko koronawirusa na weselu. Zarażeni są urzędnicy. Sytuacja jest rozwojowa

04.08.2020 16:47
Koronawirus
fot. East News/KAROLINA MISZTAL (zdjęcie ilustracyjne)

Ognisko koronawirusa na weselu we Wrocieryżu. 24 osoby zarażone SARS-CoV-2, a 255 poddanych kwarantannie. Sytuacja jest rozwojowa.

Wesele odbyło się 18 lipca we Wrocieryżu (Świętokrzyskie). Spośród uczestników wesela 24 osoby zostały zarażone koronawirusem, a 255 poddanych kwarantannie. Dyrektor Sanepidu w Busku-Zdroju przekazał, że "sytuacja jest rozwojowa".

Ognisko koronawirusa na weselu we Wrocieryżu

"W imprezie brało udział 147 osób. Wszyscy zostali przebadani, a zakażenie potwierdzono u 24 weselników. Dwie osoby są hospitalizowane w szpitalu w Starachowicach, pozostałe przebywają w izolacji domowej. W związku z tym na kwarantannie mamy też 255 osób, ale sytuacja jest rozwojowa, tych osób będzie przybywać" – powiedział państwowy powiatowy inspektor sanitarny w Busku-Zdroju Krzysztof Socha.

Zobacz także

Inspektor przekazał, że w piątek zostaną przeprowadzone badania osób, które przebywają na kwarantannie. Wyniki będą znane najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu. Zakażenie koronawirusem potwierdzono m.in. u dwóch urzędników z Pińczowa i Michałowa.

Próbujemy opanować tę sytuację. W związku z tym, że na tym przyjęciu byli pracownicy dwóch urzędów – miejskiego w Pińczowie i gminy w Michałowie – w tych placówkach wszczęto dodatkowe procedury sanitarne. Budynki urzędów zostały zdezynfekowane, ograniczono bezpośrednie przyjęcia mieszkańców

– doda Socha.

Zobacz także

Starosta pińczowski, Zbigniew Kierkowski zaapelował do mieszkańców o rozwagę i ostrożność. "Nie wolno nam bagatelizować tego problemu. Powinniśmy bezwzględnie przestrzegać wszelkich zakazów z zachowaniem reżimu sanitarnego. Widać, że ludzie w powiecie na nowo zaczęli chodzić w maseczkach, rękawiczkach. Stosowanie środków ostrożności jest niezbędne, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa" – powiedział Zbigniew Kierkowski.

RadioZET.pl/PAP