Zamknij

Wrocław: Koronawirus w Pogotowiu Ratunkowym. 19 zakażeń w dyspozytorni

24.08.2020 08:33

Co najmniej 19 zakażonych pracowników, a 50 wysłanych na kwarantannę – to aktualny bilans, który pokazuje skalę uziemienia w podstacji wrocławskiego Pogotowia Ratunkowego przy ulicy Strzegomskiej. Jednostka włączyła system przekierowywania do innych placówek w rejonie.

Koronawirus w pogotowiu, Wrocław
fot. East News

Koronawirus w Pogotowiu Ratunkowym we Wrocławiu. Już w niedzielę informowano o jednym zakażeniu koronawirusem u ratownika, w związku z którym na kwarantannę wysłano 50 osób. Niestety, kolejne godziny przyniosły coraz więcej wyników dodatnich, tym razem w dyspozytorni, która okazała się ogniskiem wirusa.

Reporterka Radia ZET Grażyna Wiatr informowała, że zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 19 dyspozytorów pogotowia.  

Koronawirus w Pogotowiu Ratunkowym. Podstacja wyłączona z pracy

Samą podstację (obsługuje 6 zespołów ratowniczych) wyłączono z pracy, a placówka przeszła dezynfekcję. Rejon południowy Wrocławia obsługują dziś już inne zespoły. 

Zobacz także

Ponad 50 osób z podstacji skierowano na kwarantannę i są przeprowadzane u nich testy na obecność koronawirusa. Cała podstacja pogotowia oraz ambulanse są dezynfekowane. Pogotowie Ratunkowe we Wrocławiu w pełni zabezpiecza ten rejon operacyjny innymi zespołami ratownictwa medycznego

- napisał Michał Nowakowski, rzecznik marszałka dolnośląskiego.

Zobacz także

 Rejonem operacyjnym podstacji przy ul. Jantarowej jest dzielnica Wrocław-Krzyki oraz w razie konieczności podwrocławski odcinek autostrady A4.

RadioZET.pl/PAP/Grażyna Wiatr