Obserwuj w Google News

Studenci Erasmusa przylecieli do Polski z koronawirusem. Zakażonych 36 osób

1 min. czytania
01.10.2020 12:51
Zareaguj Reakcja

Nowe ognisko koronawirusa we Wrocławiu. Na Dolny Śląsk z koronawirusem przylecieli studenci Erasmusa z Hiszpanii. Zakażonych jest ponad 30 osób.

Koronawirus we Wrocławiu
fot. Magdalena Pasiewicz/East News

We Wrocławiu zarażonych koronawirusem jest 36 studentów, którzy przylecieli do Polski w ramach wymiany studenckiej programu Erasmus. Hiszpanie przylecieli jednym samolotem.

Zakażeni studenci są obecnie w akademikach, wszyscy są w dobrym stanie. Jedzenie dostarcza im uczelnia. Tymczasem sanepid szuka budynku pod nowe izolatorium w mieście, bo takiego brakuje.

Koronawirus we Wrocławiu

Przypomnijmy, że w czwartek resort zdrowia poinformował o zdiagnozowaniu aż 1967 zakażeń w całym kraju. To najwięcej od wybuchu epidemii Covid-19 w Polsce. Jeżeli chodzi o Dolny Śląsk, w ciągu ostatniej doby potwierdzono 96 nowych przypadków.  

Jak przekazał Wojewoda Dolnośląski Jarosław Obremski, nowo zdiagnozowane przypadki dotyczą Wrocławia, Legnicy i Wałbrzycha oraz powiatów: bolesławieckiego, dzierżoniowskiego, głogowskiego, jaworskiego, kłodzkiego, legnickiego, lubańskiego, lubińskiego, milickiego, oleśnickiego, polkowickiego, trzebnickiego, wałbrzyskiego, ząbkowickiego, zgorzeleckiego i złotoryjskiego. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w województwie dolnośląskim to 5259.

Redakcja poleca

Radio ZET