Zamknij

Rząd nie przedłużył rozporządzenia. Zakaz lotów z Wielkiej Brytanii zniesiony

14.01.2021 07:56
Samolot
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Zakaz lotów do Polski z Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej już nie obowiązuje. Rządowe rozporządzenie ws. zakazów w ruchu lotniczym wygasło 13 stycznia. 

Zakaz lotów do Polski z Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej został wprowadzony w grudniu 2020 roku w związku z wykryciem nowego wariantu koronawirusa. Zakaz obowiązywał do północy 13 stycznia br. - Rozporządzenie wygasa 13 stycznia i nie pracujemy nad nowym - przekazał PAP wiceminister infrastruktury Marcin Horała, który dotychczas był odpowiedzialny za opracowanie projektów ws. zakazów w ruchu lotniczym.

Także na Twitterze polityk PiS napisał: "Brak zakazu administracyjnego lotów. Kiedy i jakie pojawią się w siatce połączeń to już decyzja przewoźników. Dla wszystkich przylatujących obowiązuje 10-dniowa kwarantanna".

Rząd przedłużył obostrzenia do 31 stycznia

Rząd zdecydował w poniedziałek, że obecne obostrzenia wprowadzane w wyniku pandemii jako tzw. narodowa kwarantanna będą przedłużone do 31 stycznia. Wśród obowiązujących do końca stycznia obostrzeń są te dotyczące zakazu zgromadzeń powyżej pięciu osób, obowiązek zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej, zachowania dystansu 1,5 m oraz dystansu 100 m w przypadku zgromadzeń.

Ponadto wciąż - do końca stycznia - obowiązuje zamknięcie restauracji, które mogą jedynie serwować dania na wynos i dowóz. W sklepach i galeriach handlowych (w których otwarte są tylko niektóre sklepy) obowiązuje możliwość wpuszczania 1 klienta na 15 m kw. Czynne mogą być jedynie hotele pracownicze oraz hotele dla medyków.  Infrastruktura sportowa, w tym także siłownie, dostępne są tylko dla osób uprawiających zawodowo sport. Zamknięte pozostają także stoki narciarskie.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP