Zamknij

Zakaz lotów do i z Polski przedłużony. Premier podpisał nowe rozporządzenie

10.05.2020 12:12

Zakaz ruchu lotniczego na terytorium Polski przedłużony do 23 maja. Od niedzieli 10 maja wchodzi w życie kolejne rządowe rozporządzenie. 

Samolot LOT
fot. Karolina Adamska/East News

Zakaz ruchu lotniczego na obszarze Polski miał obowiązywać do 9 maja. Nowe rozporządzenia Rady Ministrów, które podpisał premier Mateusz Morawiecki, przedłuża ten zakaz do 23 maja br. 

Rozporządzenie wprowadza m.in. zakaz wykonywania samolotów z pasażerami wykonującymi rejsy międzynarodowe na lotniskach wpisanych do rejestru lotnisk cywilnych i lądowiskach wpisanych do ewidencji lądowisk. Wyjątkiem są m.in. rejsy realizowane na zlecenie premiera, czarterowe realizowane przez obcych przewoźników lotniczych na zlecenie państw obcych w celu powrotu ich obywateli.

Rynek lotniczy stoi, ale powoli trzeba się przymierzać do jego otwierania. Otwieranie będzie zapewne stopniowe. Rozpocznie się od lotów krajowych, regionalnych i europejskich 

- mówi w rozmowie z Radiem ZET Adrian Furgalski, ekspert Zespołu Doradców Gospodarczych TOR.

loader

LOT do 31 maja przedłuża zawieszenie rejsów

LOT do 31 maja włącznie odwołuje wszystkie rejsy pasażerskie krajowe i międzynarodowe. Decyzja zarządu narodowego przewoźnika podyktowana jest licznymi ograniczeniami w zakresie ruchu biznesowo-turystycznego, obowiązującymi na terenie UE i innych krajów.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Tanie linie sprzedają puste fotele pasażerom, którzy boją się zarażenia

Spółka LOT przekazała, że zmodyfikowała dotychczasową politykę wymiany biletów dla pasażerów. Elastyczna możliwość zarządzania rezerwacją obejmuje teraz szereg ułatwień takich, jak wykorzystanie wartości biletu w postaci vouchera, możliwość zaplanowania podróży w innym terminie, czy możliwość zmiany trasy podróży. Czas na podjęcie decyzji został wydłużony do 12 miesięcy od daty zakupu biletu.

Zobacz także

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl