Zamknij

Nowy zakaz lotów od 30 września. Na liście 29 państw

Magdalena Barszczak
30.09.2020 14:15
zakaz lotów
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Zakaz lotów w międzynarodowym ruchu lotniczym przedłużony do 13 października - przypomniał Urząd Lotnictwa Cywilnego. W środę weszło w życie rozporządzenie w tej sprawie. Zakaz obejmuje 29 państw. Na liście nie ma m.in. krajów UE oraz Strefy Schengen.

Zakaz lotów. Zgodnie z rozporządzeniem objętych nim jest 29 państw. W poniedziałek CIR informowało, że zakaz nie dotyczy państw członkowskich Unii Europejskiej, Europejskiego Obszaru Gospodarczego, Strefy Schengen oraz Ukrainy.

Zobacz także

Zakaz lotów. Nowa lista państw od 30 września do 13 października

Na liście znajdują się: Belize, Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra, Brazylia, Bahrajn, Izrael, Katar, Kuwejt, Libia, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Argentyna, Chile, Ekwador, Indie, Irak, Kolumbia, Kostaryka, Liban, Macedonia Północna, Malediwy, Mołdawia, Panama, Paragwaj, Peru, Trynidad i Tobago, Wyspy Zielonego Przylądka, USA, Oman oraz Bahamy.

ULC wyjaśnił, że zakaz lotów nie obowiązuje w przypadku m.in. lotów zleconych przez premiera czy wyczarterowanych lotów przed dniem wejścia w życie rozporządzenia na zlecenie organizatora turystyki lub podmiotu działającego na jego zlecenie.

Zakaz nie jest stosowany również w przypadku lotnisk, które notyfikowały RP wprowadzenie rozwiązań gwarantujących, że na pokład samolotu będą przyjmowani wyłącznie tacy pasażerowie, którzy mieli negatywne testy w kierunku koronawirusa.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP