Zamknij

Wydłużony zakaz lotów. Na czerwonej liście rządu 44 państwa

11.08.2020 21:08
zakaz lotów polska
fot. Shutterstock

Rząd przedłużył zakaz połączeń lotniczych w związku z pandemią koronawirusa. Samolotem nie polecimy przez najbliższe dwa tygodnie do 44 państw. Na liście zaktualizowanego rozporządzenia są m.in. USA, Chiny, Rosja czy Izrael.

Zakaz lotów został ponownie przedłużony, o dwa tygodnie. Zgodnie z opublikowanym w Dzienniku Ustaw rozporządzeniem, wejdzie ono w życie dziś o północy. Będzie obowiązywało do 25 sierpnia.

Na liście w opublikowanym rozporządzeniu znalazły się 44 kraje, m.in.  Chiny, Czarnogóra, Rosja, Brazylia, Izrael, Argentyna, Chile, Kostaryka, Peru, RPA, Serbia, USA, Luksemburg czy Boliwia.

Zakaz lotów przedłużony. Na liście 44 państwa, głównie spoza Europy

W projekcie rozporządzenia poinformowano, że powodem wydłużenia zakazu jest „zagrożenie rozprzestrzeniania się zakażeń wirusem SARS CoV-2”

Zobacz także

Jak wynika z rozporządzenia, zakaz lotów nie będzie obowiązywał, jeżeli dotyczyć to będzie samolotów wykonujących loty na zlecenie albo za zgodą premiera. Zakaz nie będzie dotyczył również lotów wojskowych.

Pełna lista krajów z zakazem lotów do Polski

Bośnia i Hercegowina, Chińska Republika Ludowa, Czarnogóra, Republika Wysp Świętego Tomasza i Książęcej, Rosja, Brazylia, Andorra, Arabia Saudyjska, Bahrajn, Suazi, Meksyk, Izrael, Katar, Kuwejt, Argentyna, Armenia, Chile, Dominikana, Ekwador, Gabon, Gwatemala, Honduras, Irak, Kazachstan, Kirgistan, Kolumbia, Kosowo, Kostaryka, Macedonia Północna, Malediwy, Mołdawia, Panama, Peru, RPA, Salwador, Serbia, Singapur, Surinam, Republika Zielonego Przylądka, USA, Oman, Luksemburg, Boliwia, Bahamy.

RadioZET.pl/PAP