Zamknij

Lasy w Polsce zostaną otwarte. Minister środowiska ujawnił datę

16.04.2020 11:23
Zakaz wstępu do lasów
fot. Stanislaw Bielski/REPORTER

Zakaz wstępu do lasów zostanie zdjęty - poinformował w czwartek minister środowiska Michał Woś. Zamknięta będzie infrastruktura towarzysząca - m.in. ścieżki edukacyjne, miejsca biwakowe, parkingi. - Poniedziałkowy termin otwarcia lasów może zostać dotrzymany - dodał minister.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

3 kwietnia br., w związku ze stanem epidemii koronawirusa w Polsce, Lasy Państwowe wprowadziły tymczasowy zakaz wstępu do lasów. Zamknięto też parki narodowe. Resort środowiska tłumaczył, że decyzja wynikała z faktu, że wiele osób, mimo zagrożenia epidemią, gromadziło się na terenach zarządzanych przez LP.

Zakaz wstępu do lasów zostanie zdjęty

Minister środowiska Michał Woś poinformował w czwartek, że jest zwolennikiem otwarcia lasów i nie był entuzjastą ich zamykania. 

Przedstawiłem rekomendacje premierowi Morawieckiemu i zespołowi rządowemu. Na pewno decyzja o otwarciu lasów będzie pierwszą z decyzji w ramach powrotu do nowego reżimu sanitarnego czy odmrażania gospodarki

- wskazał Woś. Zastrzegł, że mówimy teraz o nowym reżimie sanitarnym, "bo życie przez najbliższy czas już nie będzie takie samo jak w styczniu czy lutym tego roku".

Zobacz także

Minister środowiska zaznaczył, że samo otwarcie lasów "nie powoduje zdjęcia niektórych restrykcji, które będą tam obowiązywały".  Jak mówił, zostanie zdjęty zakaz wstępu do lasów, natomiast pozostanie zamknięta infrastruktura towarzysząca - edukacyjno-turystyczna, typu specjalne ścieżki edukacyjne czy wiaty, miejsca biwakowe, ale też parkingi.

Natomiast sam wstęp do lasu będzie możliwy. (...) Dzisiaj wicepremier Sasin mówił o terminie poniedziałkowym. Jeżeli nic się nie wydarzy, to bardzo się cieszę, że ten termin poniedziałkowy rzeczywiście może być dotrzymany

- powiedział Woś.

RadioZET.pl/PAP

C