Zamknij

Kolonie dziecięce na kwarantannie. Blisko 700 dzieci miało kontakt z zakażonym

20.07.2020 22:22
Test na koronawirusa
fot. Lukasz Kalinowski/East News

Dziesięć kolonii dziecięcych, które na letni wypoczynek przyjechały pod Tatry, zostało objętych kwarantanną. Dotychczas w kierunku koronawirusa przebadano około 670 osób, ale wszystkie wyniki są negatywne – powiedziała w poniedziałek szefowa zakopiańskiego sanepidu Beata Trojańska.

Jak poinfomował zakopiański sanepid, blisko 700 dzieci miało kontakt z osobą zakażoną koronawirusem. Wdrożone zostały działania ze strony inspekcji sanitarnej. Dzieci zostały poddane wymazom w kierunku badań laboratoryjnych na wirusa SARS-COV-2. 

U 670 osób otrzymaliśmy wynik ujemny, natomiast oczekujemy na pozostałe wyniki. Są to dzieci i kadra z kolonii. Dotychczas nie mamy potwierdzenia zarażenia na kolonii

- powiedziała szefowa zakopiańskiego sanepidu Beata Trojańska. 

Koronawirus w Polsce. Kolonie dziecięce na kwarantannie

W sumie kwarantannie i testom zostało poddanych 10 kolonii, które przyjechały do różnych miejscowości powiatu tatrzańskiego w gminie Poronin, gminie Biały Dunajec oraz do Zakopanego. Część kolonistów ze stwierdzonym wynikiem ujemnym, powróciło już do swoich domów.

Ognisko zakażeń koronawirusem w Zakopanem powstało podczas pogrzebu znanej góralki 2 lipca. Dotychczas w powiecie tatrzańskim zarażonych zostało 58 osób, ale jak mówi Trojańska, sytuacja jest rozwojowa, bo kolejne osoby poddawane są badaniom w kierunku SARS-COV-2. 

Zobacz także

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP