Obserwuj w Google News

Nauczanie zdalne w żółtych i czerwonych strefach? Rząd podjął decyzję ws. szkół

Magdalena Kulej
1 min. czytania
15.10.2020 18:18
Zareaguj Reakcja

Nowe obostrzenia obejmą szkoły wyższe i szkoły ponadpodstawowe, zarówno w żółtych, jak i w czerwonych strefach. Decyzje dotyczące szkół w okresie pandemii Covid-19 premier Morawiecki ogłosił podczas konferencji prasowej.

szkoły
fot. Karol Makurat/REPORTER

Nowe obostrzenia w Polsce premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosili 15 października. Wkrótce dodatkowe restrykcje obejmą zarówno żółte jak i czerwone strefy. Nowe zasady dotyczyć będą również szkół.

Nauczanie zdalne i hybrydowe w szkołach

W strefach czerwonych szkoły wyższe oraz szkoły ponadpodstawowe przejdą w tryb nauczania zdalnego (z wyłączeniem zajęć praktycznych). W strefach żółtych w tych placówkach zostanie wprowadzone nauczanie hybrydowe.

- Dzieci faktycznie zachorowania przynoszą do osób starszych - przyznał szef resortu zdrowia. - Ograniczenie zajęć w szkołach pozwoli zmniejszyć liczbę interakcji i ograniczy rozprzestrzenianie się wirusa - mówił. Zaznaczył, że nie chodzi wyłącznie o pobyt dzieci i młodzieży w szkołach, ale też o transport i przemieszczanie się. - Aby liczbę tych interakcji jeszcze zmniejszyć, apelujemy, zostańcie w domu - podkreślał Niedzielski. 

Nowe obostrzenia w Polsce w związku z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem zaczną obowiązywać od 17 października.

Redakcja poleca

RadioZET.pl