Zamknij

Zmarł 15-latek zakażony koronawirusem. "Szybko został podłączony do respiratora"

07.04.2021 13:41
Karetka
fot. Damian Klamka/East News

15-latek zakażony koronawirusem zmarł w szpitalu w Grudziądzu. Chłopiec miał kilka chorób współistniejących. Jest najmłodszą osobą z Covid-19, która zmarła w grudziądzkiej lecznicy w tym roku.

15-latek został przyjęty do szpitala w Grudziądzu (Kujawsko-Pomorskie) w połowie marca. – Już wówczas był w stanie ciężkim. Choroba postępowała i szybko został podłączony do respiratora. Niestety, pomimo wysiłków lekarzy, nie udało się go uratować – przekazała w środę rzecznik prasowa szpitala Izabela Hirsch-Lewandowska.

Chłopiec miał choroby współistniejące. Z informacji PAP wynika, że związane były one m.in. z płucami. – Był to schorowany pacjent, ale przez 15 lat jednak funkcjonował – zaznaczyła Hirsch-Lewandowska. Rzecznik prasowa szpitala potwierdziła, że to najmłodszy pacjent, który zmarł w tej placówce na Covid-19 w tym roku.

– Najprawdopodobniej to także najmłodsza osoba, która zmarła w naszym szpitalu na koronawirusa od początku walki z epidemią. Nie jestem w tej chwili w stanie tego potwierdzić w stu procentach – dodała.

15-letni pacjent chory na Covid-19 zmarł w szpitalu w Grudziądzu 

W szpitalu w Grudziądzu, który jest jednym z głównych walczących z Covid-19 w regionie kujawsko-pomorskim, hospitalizowanych jest 339 pacjentów zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2. Pod respiratorem przebywa tam 39 z nich. 

– Średnia wieku osób hospitalizowanych wynosi obecnie 61 lat. Średnia wieku osób pod respiratorem to 55 lat. Średnia wieku osób, które zmarły, a od początku roku w naszym szpitalu było to 519 osób, to 73 lata – poinformowała Hirsch-Lewandowska. 

W Polsce zdiagnozowano ostatniej doby 14 910 nowych przypadków zakażenia koronawirusem – poinformowało w środę (7 kwietnia) Ministerstwo Zdrowia. Zmarło 638 pacjentów z Covid-19. W szpitalach przebywa 34 691 pacjentów z Covid-19 - najwięcej od początku pandemii i o 1147 więcej niż dzień wcześniej.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP