Zamknij

Nauczycielka z Leszna zmarła kilka dni po przyjęciu szczepionki przeciw Covid-19

04.03.2021 08:52
Szczepienie przeciw Covid-19
fot. Piotr Hukalo/East News

Nie żyje 36-letnia nauczycielka z Leszna, która kilka dni wcześniej przyjęła szczepionkę przeciw Covid-19. Kobieta nie cierpiała na przewlekłe choroby. Sprawę wyjaśnia prokuratura.

Pani Kinga, 36-letnia nauczycielka technologii żywienia w Zespole Szkół Ekonomicznych w Lesznie zmarła w poniedziałek 1 marca w swoim domu. Jak podają lokalne media, tydzień wcześniej przyjęła dawkę szczepionki przeciw Covid-19 firmy AstraZeneca. Kobieta uskarżała się na niepożądane objawy, które ustąpiły jednak po jednym dniu. Wokół śmierci 36-latki narosło wiele plotek i spekulacji.

Nie żyje 36-letnia nauczycielka z Leszna. Sprawę bada prokuratura

Młoda nauczycielka z Leszna nie cierpiała na przewlekłe choroby - pisze ''Głos Wielkopolski''. Prokuratura Rejonowa wszczęła śledztwo, które ma wyjaśnić przyczynę i okoliczności zgonu nauczycielki. W dniu śmierci 36-latki przeprowadzono sekcję zwłok. Wstępne wyniki wskazują na zgon z przyczyn naturalnych - podaje TVP Info. 

– Biegły pobrał krew i będą przeprowadzane dalsze badania, które pozwolą ocenić przyczynę zgonu. Chodzi o badania histopatologiczne i toksykologiczne – wyjaśnił rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu Łukasz Wawrzyniak.

– Wszyscy jesteśmy w szoku, wciąż nie mogę przyjść do siebie. Pani Kinga była bardzo kreatywną, oddaną uczniom i szkole osobą, nie możemy pogodzić się z myślą, że już jej z nami nie ma – powiedziała w rozmowie z lokalnym portalem elka.pl Irena Szynkarek, dyrektor szkoły w Lesznie. 

Zobacz także

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/Głos Wielkopolski/TVP Info