Zamknij

Zmiany w obostrzeniach? Rzecznik rządu zapowiada konkretne decyzje

PAP
22.01.2021 17:27
Mateusz Morawiecki, Piotr Muller
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Nowe obostrzenia po 1 lutego? Decyzje w tej sprawie rząd ma przekazać na początku przyszłego tygodnia. Wcześniej odbędzie się posiedzenie Rady Medycznej. To wtedy mają zapaść konkretne decyzje dotyczące obostrzeń w kolejnych tygodniach.

Obostrzenia w Polsce mogą wkrótce ulec zmianie. Rzecznik rządu Piotr Müller pytany w piątek w Radiu Dla Ciebie, czy powinniśmy spodziewać się nowej informacji dotyczącej obostrzeń po 1 lutego, odparł, że informacje na temat dalszych decyzji co do obostrzeń zostaną przedstawione na początku przyszłego tygodnia.

Obostrzenia - luzowanie czy zaostrzanie?

W najbliższych dniach ma odbyć się posiedzenie Rady Medycznej, na której będą podejmowane ostateczne decyzje. - Natomiast nie spodziewam się, żeby miało dojść do zaostrzenia tych obostrzeń - podkreślił rzecznik rządu.

Na pytanie, jak szeroka jest skala łamania obostrzeń przez restauratorów i hotelarzy, Müller odparł, że na tę chwilę nie jest to duża skala. - W ostatnim tygodniu karami z powodu takiej działalności objętych było kilkadziesiąt podmiotów na terenie całego kraju, więc ta działalność nie jest szeroka i generalnie przedsiębiorcy przestrzegają tych obostrzeń - zaznaczył rzecznik rządu.

Przypomnijmy, że od 28 grudnia początkowo do 17 stycznia zostały wprowadzone dodatkowe obostrzenia w związku z epidemią koronawirusa - m.in. zamknięcie hoteli, ograniczenie w działaniu galerii handlowych i stoków narciarskich. Obostrzenia zostały później przedłużone do 31 stycznia. 

RadioZET.pl/PAP