Już niedługo matura, a mnóstwo nauki jeszcze przed tobą? Ułóż plan idealny i przygotuj się na 100%!

Redakcja
16.11.2018 11:28
Już niedługo matura, a mnóstwo nauki jeszcze przed tobą? Ułóż plan idealny i przygotuj się na 100%!

Odłóż nerwy na bok i pomyśl o tym, co zrobić, aby uzyskać jak najwyższy wynik! Nieważne, ile czasu ci zostało. W przypadku jego braku liczy się przede wszystkim dobry plan i pozytywne nastawienie! Co zrobić, aby zdążyć ze wszystkim? Postaw na systematyczność.

Dobre vademecum to podstawa

Ułóż sobie ciekawy plan i staraj się go zrealizować. Nie wiesz jak? Najlepszym sposobem jest vademecum, bo wszystkie niezbędne informacje znajdziesz w jednej książce. Są podane syntetycznie, w uporządkowany i klarowny sposób ‒ tylko to, czego potrzebujesz do matury, bez żadnych zbędnych wiadomości. Podziel materiał na równe partie w taki sposób, aby przerobić go przed maturą. Nie wiesz, które książki wybrać? Proponujemy vademecum Operonu. Znajdziesz w tych publikacjach niezbędne informacje i w łatwy sposób utrwalisz zdobytą wcześniej wiedzę. Kupując wersję papierową, dostaniesz również kod dostępu do internetowej bazy Giełdy Maturalnej, w której znajdziesz jeszcze więcej przydatnych do matury materiałów.

Rozwiązuj testy!                                               

Testy, testy i jeszcze raz testy! Dzięki nim utrwalisz wiedzę i zauważysz braki. Również w tym przypadku ułóż plan, który pozwoli ci na rozwiązanie jak największej ilości zadań przed maturą. Takie testy przygotował dla maturzystów Operon. To ciekawy sposób na sprawdzenie swojej wiedzy, tym bardziej, że do każdego zadania przygotowano wyczerpującą odpowiedź. Pamiętaj – im więcej rozwiążesz testów, tym skuteczniej przygotujesz się do matury i podejdziesz do niej bez stresu!

Rozbudowane notatki bywają zgubne

Czy zdarzyło ci się bezmyślnie zapisywać słowa nauczyciela? Uwierz, notowanie wszystkiego to kiepski pomysł. W zeszycie zapisz tylko to, co najważniejsze. Robisz kiepskie notatki? Nie martw się! Zaopatrz się w ciekawe vademecum, które z powodzeniem je zastąpi.

Nawet przed maturą nie zapomnij o relaksie

Nie tylko ty jesteś w takiej sytuacji! Większość uczniów odkłada naukę na ostatnią chwilę i bezpośrednio przed maturą poświęca na nią całe dnie. Nawet jeśli zostało ci mało czasu, nie zapominaj o odpoczynku! Nie od dziś wiadomo, że w czasie nauki nasz mózg najbardziej wydajny jest maksymalnie przez godzinę, a później nasza koncentracja stopniowo spada. Wówczas potrzebna jest chwila relaksu. Uważasz, że przerwy tylko wydłużą czas nauki? Bzdura! Dzięki temu znacznie szybciej przyswoisz cenne wiadomości. Nie dość, że zapamiętasz więcej, to jeszcze skończysz szybciej!

Vademecum, testy i dobry plan to klucz do dobrego wyniku. Niezbędna jest również SYSTEMATYCZNOŚĆ, bez której nawet najlepszy plan może okazać się fiaskiem. Trzymamy za ciebie kciuki!

 

Materiał powstał przy współpracy z wydawnictwem Operon