Zamknij

Eksplozja Starshipa SN11 podczas lądowania. Wybuch w gęstej mgle

30.03.2021 17:26

Eksplozja prototypu Starship SN11 podczas kolejnego próbnego lotu. Jak dotąd  nie ma oficjalnego komunikatu ze strony SpaceX i nie wiadomo dokładnie, co się wydarzyło. W sieci pojawiły się nagrania przedstawiające lądowanie maszyny i wybuch w Boca Chica w Teksasie.

eksplozja starshipa sn11
fot. NASa

Starship SN11 eksplodował podczas lądowania w Boca Chica w Teksasie. Wiadomo jedynie, że maszyna po czterech minutach lotu osiągnęła planowaną wysokość 10 km i rozpoczęła procedurę lądowania. Po blisko 6 minutach Starship eksplodował.

Elon Musk napisał na Twitterze: "Przynajmniej krater jest w dobrym miejscu". Na nagraniach, które pojawiły się w sieci, widać rozbłysk we mgle, a następnie spadające fragmenty maszyny.

Eksplozja Starshipa SN11 podczas lądowania. WIDEO

SpaceX zdecydował się przeprowadzić dziś próbę prototypu Starshipa pomimo trudnych warunków pogodowych. Godzinę przed planowanym startem, w okolicy stanowiska zaczęła gromadzić się gęsta mgła.

Musk napisał na Twitterze, że najpewniej doszło do awarii drugiego silnika, a dokładnie kwestii związanych z ciśnieniem. Firma Elona Muska nie skomentowała jeszcze szczegółowo zdarzenia. Wszystkiego mamy dowiedzieć się wraz z oficjalnym raportem.

RadioZET.pl/ SpaceX/ Twitter