Zamknij

Zerwane 300 metrów dachu, podtopione domy, zniszczone auta. Krajobraz po burzach

29.07.2020 08:00
Zerwane 300 metrów dachu, podtopione domy, zniszczone auta. Krajobraz po burzach
fot. MAREK DYBAS/REPORTER

Burze, które przeszły w nocy z wtorku na środę nad Polską, pozostawiły poważne zniszczenia. Najgorsza sytuacja jest w regionie łódzkim i na Opolszczyźnie. Zerwane dachy, linie energetyczne, podtopione domy, zablokowane drogi i powalone drzewa, a także uszkodzone auta – to krajobraz po nawałnicach.

Burze nad Polską. Najwięcej strat po minionej nocy odnotowano w województwie łódzkim. Strażacy musieli tam interweniować ponad 200 razy, najczęściej w powiecie wieluńskim. Uszkodzonych zostało 20 dachów, kilkanaście domów podtopionych. Silny wiatr pozrywał linie energetyczne. W województwie łódzkim bez prądu zostało 15 tysięcy odbiorców.

Nieprzejezdna jest trasa kolejowa na Śląsku, pomiędzy Żywcem a Węgierską Górką – dowiedziało się Radio ZET.

Burze dały się we znaki także na Warmii i Mazurach – np. w Olsztynie powalone przez nawałnicę drzewa uszkodziły trzy samochody.

Zobacz także

W sieci pojawił się liczne zdjęcie mieszkańców, którzy udokumentowali przejście nawałnic nad swoim regionem. Sytuację można śledzić także na profilu Polscy Łowcy Burz.

Burze nad Polską. PSP: ponad pół tysiąca interwencji w związku z burzami

Minionej doby straż pożarna przeprowadziła ok. 570 interwencji związanych z sytuacją pogodową. Nie było żadnych ofiar ani rannych – poinformował w środę rzecznik komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej st. kpt. Krzysztof Batorski.

Zobacz także

Najwięcej interwencji odnotowano w województwie łódzkim. Druga pod tym względem była Opolszczyzna, gdzie strażacy interweniowali 159 razy.

W miejscowości Rożnów w powiecie kluczborskim na Opolszczyźnie wiatr zerwał połać dachu o powierzchni około 300 metrów kwadratowych

 - poinformował rzecznik PSP. Jak dodał, chodzi o trzykondygnacyjny budynek, w którym mieszkało dwanaście rodzin. Nikt nie został ranny.

Zobacz także

Łącznie strażacy interweniowali we wtorek 2287 razy. 395 interwencje dotyczyły pożarów, w których dwie osoby zginęły, a osiem zostało rannych. 148 razy alarmy okazały się fałszywe.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

 

RadioZET.pl/PAP/RadioZET/Polscy Łowcy Burz