Zamknij

Burze z gradem i nawałnice nad Polską. IMGW wydaje ostrzeżenie

16.07.2020 18:41
Burze z gradem i nawałnice nad Polską. IMGW wydaje ostrzeżenie
fot. LUKASZ SZCZEPANSKI/REPORTER

Burze, burze z gradem i nawałnice przejdą nad całym krajem - ostrzega w czwartek wieczorem IMGW. Uwaga, może być bardzo niebezpiecznie. Instytut wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia.

Burze i nawałnice w całej Polsce. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej utrzymał w czwartek po południu ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami i burzami z gradem. Alert obowiązuje w całym kraju z wyjątkiem województw: kujawsko-pomorskiego i pomorskiego oraz północnej części województwa zachodniopomorskiego.

Zobacz także

Na obszarze objętym ostrzeżeniem można się spodziewać się burz z opadami deszczu miejscami od 15 mm do 30 mm, a lokalnie do nawet 35 mm oraz porywami wiatru do 80 km/h. Lokalnie możliwy jest też grad.

Zobacz także

Burze i nawałnice w całej Polsce

Prawdopodobieństwo wystąpienia burz z gradem w części województw: warmińsko-mazurskiego, podlaskiego i lubelskiego wynosi 80-85 proc. - podał IMGW.

Zobacz także

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że należy spodziewać się warunków sprzyjających wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

 

RadioZET.pl/PAP/IMGW