Zamknij

Burze z gradem w prawie całej Polsce. Jest zagrożenie kolejnymi powodziami

28.06.2020 17:50
Burze z gradem w prawie całej Polsce. Jest zagrożenie kolejnymi powodziami
fot. PAP/Darek Delmanowicz

Burze z gradem wystąpią w niedzielę w niemal całym kraju - ostrzega IMGW. Uwaga - może być bardzo niebezpiecznie. Wciąż istnieje ryzyko powodzi, które mogą wywołać nawałnice. Na Podkarpaciu wciąż trwa usuwanie szkód powstałych w wyniku niszczycielskiego żywiołu.

Burze z gradem w prawie całej Polsce – alarmuje IMGW w niedzielę. Poza północno-wschodnim krańcem, województwem podlaskim i wschodnią częścią województwa warmińsko-mazurskiego, na pozostałym obszarze kraju grożą w niedzielę burze z gradem oraz porywisty wiatr - podał po południu Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

IMGW poinformował, że prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm i można spodziewać porywów wiatru do 90 km/h. Miejscami wystąpi grad.

Zobacz także

Burze z gradem w prawie całym kraju

Ostrzeżenie dotyczy wszystkich województw poza podlaskim oraz wschodnią częścią warmińsko-mazurskiego.

Zobacz także

IMGW nadał ostrzeżeniu rangę pierwszego stopnia, czyli najniższą.

Zobacz także

Oznacza to, że należy spodziewać się warunków sprzyjających wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. IMGW zaleca przestrzeganie wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Radzi też, aby dostosować swoje plany do warunków pogodowych.

RadioZET.pl/PAP/IMGW