Cyklon Sebastian zmieni pogodę. W weekend opady śniegu w niemal całym kraju

26.11.2019 15:13
Snieg
fot. Shutterstock

Cyklon Sebastian zmieni pogodę w Polsce. Po pierwszych przymrozkach, w najbliższy weekend spora część Polski zostanie pokryta białym puchem. Pokrywa śnieżna będzie się jednak utrzymywać bardzo krótko.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Cyklon Sebastian dotarł do Wielkiej Brytanii i osłabł na sile. Jak podaje portal twojapogoda.pl, niż Sebastian wedrujący od południowej Irlandii i Anglii przez Kanał La Manche i Morze Północne po Danię, poprzez którą wkroczy nad południową Skandynawię i Bałtyk, przyniesie duże zmiany pogodowe w Polsce. 

W czwartek i piątek odczujemy jeszcze powiew jesiennego powietrza. Na przeważającym obszarze kraju termometry pokażą od 10 do 12 stopni Celsjusza. Cyklon Sebastian przyniesie również opady deszczu i porywy wiatru sięgające 50 km/h. 

Cyklon Sebastian. W weekend opady śniegu i mróz 

Pierwsze opady śniegu w najróżniejszych zakątkach Polski synoptycy prognozują na noc z piątku na sobotę. W sobotę, 30 listopada, dalsze opady białego puchu wystąpią w województwach południowych i wschodnich. Niestety, temperatura na plusie (około dwóch stopni Celsjusza) spowoduje, że śnieg szybko stopnieje.

pogoda
fot. Mapa opadów śniegu, 30 listopada. Źródło: ventusky.com

W niedzielę, 1 grudnia, opadów białego puchu mogą spodziewać się mieszkańcy północnych regionów Polski. Z kolei w poniedziałek na Śląsku, w Małopolsce, na Podkarpaciu i częściowo Kielecczyźnie oraz Lubelszczyźnie spadnie nawet do 5 cm śniegu. 

Zobacz także

RadioZET.pl/twojapogoda.pl