Zamknij

Cyklon brytyjski zepsuje pogodę w Polsce. Nowe ostrzeżenia

Błażej Makarewicz
01.08.2019 11:54
Cyklon brytyjski zepsuje pogodę w Polsce
fot. Daily Express

Cyklon brytyjski, który siał spustoszenie na Wyspach, w kolejnych dniach zepsuje pogodę także w Polsce. IMGW ostrzega przed silnymi burzami z opadami gradu w wielu województwach.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Kilka dni temu uderzył w Wielką Brytanię i Francję. Na Wyspach wywołał ogromne powodzie, a nawet zerwał most w North Yorkshire. Na Węgrzech wywołał ogromną burzę i gradobicie. Choć osłabł i przerodził się w duży niż, cyklon brytyjski wciąż dosłownie zamiata ogonem ciemnych chmur nad Europą Środkową.

Zobacz także

Pozostałości cyklonu brytyjskiego wciąż widoczne są na zdjęciach satelitarnych. IMGW ostrzega przed silnymi burzami, które przez najbliższe dni zepsują pogodę także w Polsce.

Podobny komunikat przygotowali analitycy Severe-Weather.eu. Według ich raportu, Dania, północne Niemcy, Polska, Czechy, Słowacja, Węgry zagrożone są silnymi burzami. Mogą one wywołać gwałtowne deszcze i gradobicie.

– Brytyjski niż będzie teraz przez kilka dni wysyłał nad Polskę chłodniejsze powietrze pochodzenia arktycznego. Jak to zwykle bywa, wymianie mas powietrza towarzyszą w strefach frontowych mniej lub bardziej gwałtowne zjawiska w postaci burz i przelotnych opadów – komentuje Ryszard Klejnowski, synoptyk Meteo.pl.

RadioZET.pl/WirtualnaPolska