Zamknij

Ciepły początek lutego. IMGW ostrzega przed silnym wiatrem

02.02.2020 08:24
Wiatr, deszcz
fot. Shutterstock

Spore zachmurzenie, do tego opady deszczu i niewielkie różnice temperatur – tak zapowiada się pogoda na pierwszą niedzielę lutego. Na północy Polski uważajmy na silny wiatr i falę wezbraniową na przymorskich rzekach.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Wciąż czekamy na zimę z prawdziwym mrozem. Początek lutego nie przynosi zmian względem stycznia – temperatury sięgają 10 stopni Celsjusza. Poza sporadycznymi opadami śniegu, mierzymy się głównie z deszczem i silnym wiatrem.

Zobacz także

Termometry pokażą dziś 6 st. C. na Suwalszczyźnie, o „kreskę” więcej w całym pasie południowo-wschodnim – od Podkarpacia, przez Lubelszczyznę, Mazowsze, Warmię i Mazury po Pomorze.

Im dalej na zachód tym nieznacznie cieplej – w Małopolsce, na Śląsku, w Wielkopolsce i ziemi Lubuskiej temperatura wyniesie dziś 8 st. C. Najcieplej – 9 st. C. – będzie dziś na Dolnym Śląsku.

IMGW ostrzega: silny wiat na północy

Synoptycy przestrzegają przed silnymi porywami wiatru w pasie Polski północnej. Do 70 km/godz. powieje od Zachodniego Pomorza po Sejny i Augustów na Suwalszczyźnie. Alerty pierwszego stopnia dotyczą całych województw pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. Obowiązują do dzisiejszego popołudnia. 

Wciąż obowiązują też ostrzeżenia 2. Stopnia przed falą wezbraniową na pomorskich rzekach: Redze, Parsęcie, Wieprzy, Słupi, czy Łebie. W krótkich, wpadających wprost do Bałtyku rzekach, przekroczone są stany ostrzegawcze, a zagrożenie wystąpieniem wód oceniane jest jako „duże”.

RadioZET.pl/Pogodynka/TVN Meteo