Zamknij

Dzień pełny chmur, deszczu, popada też śnieg. Pogoda na drugi dzień świąt

Bartłomiej Chudy
26.12.2019 09:24
Dzień pełny chmur, deszczu, popada też śnieg. Pogoda na drugi dzień świąt

Pochmurny dzień, pełen deszczu, a miejscami również śniegu – taka pogoda zapowiada się na drugi dzień świąt Bożego Narodzenia. W górach szykują się oblodzenia – IMGW wydał ostrzeżenia dla powiatów w województwach małopolskim i śląskim.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Drugi dzień świąt będzie w zdecydowanej większości pochmurnym, mokrym dniem. Na południowym-wschodzie, bliżej gór spadnie śnieg. Im dalej  na północ tym większa przewaga opadów deszczu.

Zobacz także

Popada dziś praktycznie w całej Polsce. Jedyne rozpogodzenia wystąpią w zachodniej części kraju. Tam będzie też najcieplej – do 6 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. W centrum, pełnym deszczu i chmur – będzie dziś maksymalnie 4 st. C. Najchłodniej w pasie wschodnim – od Suwałk, przez Podlasie, Lubelszczyznę i Podkarpacie – tam termometry pokażą 3 st. C.

IMGW ostrzega przed oblodzeniem

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dziś rano ostrzeżenia pierwszego stopnia o możliwych oblodzeniach. Obowiązują dla powiatów na południu kraju, w województwach małopolskim i śląskim.

Zobacz także

Z prognoz wynika, że po opadach śniegu, czy deszczu ze śniegiem, i panujących przy gruncie przymrozkach – możliwe są groźne oblodzenia. Do minus 2 stopni pokażą termometry w powiatach suskim, nowotarskim, tatrzańskim, nowosądeckim i gorlickim (Małopolska) oraz cieszyńskim i żywieckim (Śląsk).

RadioZET.pl/TVN Meteo/PAP