Zamknij

Znów zagrzmi i spadnie grad. Te województwa są najbardziej narażone

31.07.2021 11:38
Burze
fot. Tomasz Kawka/East News (zdjęcie poglądowe)

Burze z gradem wystąpią w sześciu województwach w południowo-wschodniej Polsce - ostrzegają Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej oraz Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Alerty obowiązują do soboty do wieczora. 

Gdzie jest burza? To pytanie zadają sobie mieszkańcy wszystkich regionów Polski. Sześć z nich obejmują ostrzeżenia, które wydały w sobotę Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej oraz Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. 

Gdzie jest burza? Ostrzeżenia IMGW i RCB dla 6 województw

IMGW (podobnie jak RCB) ostrzega, że burze z gradem wystąpić mogą południowo-wschodniej Polsce, a konkretnie w województwach: mazowieckim, lubelskim, świętokrzyskim, podkarpackim, małopolskim i śląskim. Na Śląsku i na Mazowszu alerty obowiązują tylko w części powiatów (co widać na poniższych mapach), w pozostałych regionach obejmują całość terytorium.

Warto jednak zaznaczyć, że groźniejsze alerty (II stopnia) obejmują całość woj. małopolskiego i podkarpackiego oraz częściowo Lubelszczyznę, Ziemię Świętokrzyską, a także południową część woj. śląskiego. Wszystkie ostrzeżenia obowiązują do soboty do wieczora. 

RadioZET.pl/IMGW/Twitter