Zamknij

IMGW ostrzega. Silne opady deszczu i burze nad Polską

03.08.2020 12:35
Silne opady deszczu
fot. East News/Tomasz Jastrzebowski (zdjęcie ilustracyjne)

Pogoda. IMGW wydał ostrzeżenia przed intensywnymi opadani deszczu. Alerty dotyczą pięciu województw.

Instytut Meteorologi i Gospodarki Wodnej w poniedziałek rano wydał alerty pierwszego stopnia przez silnymi deszczami i burzami dla województwa dolnośląskiego, a także ostrzeżenia pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami dla województwa wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, a także części lubuskiego i opolskiego.

IMGW: alerty I stopnia przed silnym deszczem

W województwie wielkopolskim, kujawsko-pomorskim, wschodnich powiatach woj. lubuskiego i zachodnich woj. opolskiego meteorolodzy przewidują wystąpienie opadów deszczu okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym. Prognozowana wysokość opadów może wynieść od 20 mm do 30 mm, a lokalnie do 50 mm.

Zobacz także

Natomiast w województwie dolnośląskim prognozowane jest wystąpienie silnego deszczu z burzami. W całym województwie opady mogą osiągnąć wysokość od 15 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm. Wiatr będzie wiał w porywach do 65 km/h.

Zobacz także

Alerty obowiązują do końca dnia. IMGW wydał także ostrzeżenie hydrologiczne I stopnia dla części województw: dolnośląskiego, lubuskiego, wielkopolskiego, opolskiego i śląskiego. W tych rejonach stany wód będą gwałtownie (przeważnie na krótko) podnosić się. Dotyczy to szczególnie małych cieków górskich i podgórskich. Gwałtowne wzrosty mogą też wystąpić w zlewniach rzek.

RadioZET.pl/PAP