Zamknij

IMGW ostrzega: na drogach gołoledź. Kierowcy, uważajcie na deszcz ze śniegiem

08.01.2020 23:48
IMGW ostrzega: na drogach gołoledź. Kierowcy, uważajcie na deszcz ze śniegiem
fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER

IMGW ostrzega przed marznącymi opadami na południu Polski. To oznacza, że na drogach i chodnikach może dochodzić do niebezpiecznych sytuacji. Kierowców ostrzega również GDDKiA – deszcz ze śniegiem oraz mżawka, występujące w prawie całej Polsce, mogą znacznie utrudniać jazdę.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

IMGW wydał w środę wieczorem ostrzeżenie pierwszego stopnia przed marznącymi opadami dla południowej części Małopolski i województwa lubelskiego oraz województwa podkarpackiego.

Zobacz także

Instytut prognozuje, że na wskazanym obszarze miejscami wystąpią słabe opady marznącego deszczu i mżawki, które będą powodowały gołoledź.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych. Mogą one powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Należy spodziewać się m.in. utrudnień w ruchu drogowym.

Zobacz także

IMGW zaleca w związku z tym ostrożność i śledzenie komunikatów o rozwoju sytuacji pogodowej.

GDDKiA ostrzega kierowców

Deszcz lub mżawka występują w całym kraju, z wyłączeniem województwa zachodniopomorskiego i kujawsko-pomorskiego. Deszcz ze śniegiem pada w Małopolsce, na Podkarpaciu i Dolnym Śląsku - przekazała w środę wieczorem GDDKiA.

Zobacz także

W związku z panującymi warunkami atmosferycznymi GDDKiA apeluje do kierowców o ostrożną jazdę, szczególnie w wymienionych rejonach.

Zobacz także

GDDKiA podała, że 78 pojazdów zimowego utrzymania pracuje obecnie na drogach krajowych - wszystkie są przejezdne.

 

RadioZET.pl/IMGW/PAP/GDDKiA