Zamknij

Sztorm i silny wiatr, nie tylko nad morzem. IMGW ostrzega

18.02.2020 14:29
IMGW wiatr i sztorm
fot. HUBERT BIERNDGARSKI/REPORTER

IMGW ostrzega przed sztormem na Bałtyku i silnym wiatrem w województwach mazowieckim i lubelskim oraz w pasie wybrzeża. Synoptycy prognozują wysoki poziom wód nad polskim morzem.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

Ostrzeżenia przed silnym wiatrem obowiązują w całości dla dwóch województw: mazowieckiego i lubelskiego. Alerty wydano od godz. 13, obowiązują do godz. 20.

Zobacz także

Podwójne ostrzeżenia obowiązują za to na Pomorzu. Od Helu po Słupsk uważajmy zarówno na silny wiatr na lądzie, jak i raptowny wzrost wody w Bałtyku, „z możliwością przekroczenia stanów ostrzegawczych”. Możliwy jest sztorm.

Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich IMGW w Gdyni wydało dziś ostrzeżenia drugiego stopnia przed możliwym sztormem. Siła wiatru może sięgnąć 8 w skali Beauforta, a fale mają osiągać nawet 4-5 metrów. Sztorm może utrzymywać się do późnego wieczora, ale ostrzeżenie może być kontynuowane. IMGW zaleca zatem ostrożność i śledzenie komunikatów pogodowych.

Zobacz także

Nieco spokojnie będzie na Zachodnim Pomorzu, w nadmorskich powiatach obowiązują „tylko” ostrzeżenia przed silnym wiatrem na lądzie. 

RadioZET.pl/PAP