Obserwuj w Google News

IMGW ostrzega: mróz, oblodzenie i roztopy. Alerty dla prawie całej Polski

1 min. czytania
17.02.2021 20:42
Zareaguj Reakcja

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegł w środę przed oblodzeniem, silnym mrozem, śniegiem i roztopami. Mroźno będzie w Polsce północno-wschodniej, zaś roztopy spodziewane są na południu i zachodzie. Dodatkowo na południu woj. małopolskiego i Podkarpacia może intensywnie padać śnieg.

Pogoda
fot. Wojciech Zatwarnicki/REPORTER

IMGW wydał ostrzeżenia. Według najnowszych alertów, zamarzania mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu nadchodzącej nocy można się spodziewać w województwach: pomorskim, zachodniopomorskim, kujawsko-pomorskim, wielkopolskim, lubuskim, łódzkim, mazowieckim, śląskim, małopolskim oraz w części województwa świętokrzyskiego czy lubelskiego.

Intensywne opady śniegu mogą wystąpić natomiast na południu Podkarpacia. Tutaj synoptycy prognozują występowanie opadów śniegu, miejscami o natężeniu umiarkowanym. W ciągu nocy może spaść od 10 do 12 cm śniegu.

Ostrzeżenia
fot. IMGW

Jeszcze większy przyrost pokrywy śnieżnej prognozowany jest na południu województwa małopolskiego. W powiatach: tatrzańskim, nowotarskim, nowosądeckim i limanowskim może spaść do 15 cm śniegu.

W województwach: podlaskim, warmińsko-mazurskim i w północno-wschodniej części województwa mazowieckiego spodziewany jest silny mróz. W okolicach Suwałk i Białegostoku temperatura lokalnie może spaść nawet do -23 st. C.

Redakcja poleca

W województwach: zachodniopomorskim, lubuskim, wielkopolskim, łódzkim, dolnośląskim i opolskim IMGW ostrzega z kolei przed roztopami. Jak wskazano, wzrost temperatury powietrza będzie powodował odwilż i topnienie pokrywy śnieżnej.

RadioZET.pl/PAP/IMGW