IMGW ostrzega przed burzami z gradem. Alerty pierwszego i drugiego stopnia

21.07.2019 11:26
IMGW ostrzega przed burzami z gradem. Alerty pierwszego i drugiego stopnia
fot. trendobjects/Shutterstock

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał w sobotę wieczorem ostrzeżenia przed burzami z gradem. Zagrożonych jest wiele regiobów - wydano alerty 1. i 2. stopnia.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

IMGW wydało ostrzeżenia drugiego stopnia przed burzami z gradem dla województwa podkarpackiego, świętokrzyskiego, małopolskiego, śląskiego, mazowieckiego i lubelskiego. Obowiązują one do godziny 21.00-22.00 w niedzielę. Na Mazowszu, Podkarpaciu i Lubelszczyźnie utrzymają się do godziny 2.00 w poniedziałek.

Zobacz także

Z kolei alerty pierwszego stopnia przed burzami z gradem – jak podaje TVN Meteo – obowiązują w województwie pomorskim (do godz. 16.00 w niedzielę), kujawsko-pomorskim ( też do 16.00 w niedzielę) , warmińsko-mazurskim (do północy), podlaskim ( do godz. 2.00 w poniedziałek), na Opolszczyźnie ( do godz. 20.30 w niedzielę), na Dolnym Śląsku (do godz. 20 w niedzielę), w łódzkiem (do godz. 23.00 w niedzielę), a także na Mazowszu ( do północy w niedzielę) oraz w Wielkopolsce ( do godz. 21.00 w niedzielę).

Ostrzeżenia pierwszego stopnia oznaczają, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/IMGW