Zamknij

IMGW ostrzega przed gęstymi mgłami w nocy

24.10.2020 19:00
Ostrzeżenie IMGW
fot. IMGW

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed gęstymi mgłami, które mogą wystąpić w nocy z soboty na niedzielę w centralnej i południowo-wschodniej części Polski.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed gęstymi mgłami. "Wydano ostrzeżenia meteorologiczne dotyczące gęstej mgły. W nocy na obszarach obowiązywania ostrzeżeń prognozuje się mgły znacznie ograniczające widoczność. Nawet poniżej 100 m! Bądźcie ostrożni, szczególnie za kierownicą" - poinformował IMGW w sobotę na Twitterze.

Z załączonej mapy wynika, że gęstych mgieł można się spodziewać w centralnej i południowo-wschodniej Polsce - w województwach: podkarpackim, małopolskim, lubelskim, świętokrzyskim, łódzkim, śląskim, większość województwa opolskiego oraz południowe regiony województw wielkopolskiego i mazowieckiego.

Ostrzeżenie IMGW przed gęstymi mgłami

Według IMGW prawdopodobieństwo wystąpienia gęstych mgieł na tym obszarze wynosi w zależności od powiatu od 80 do 95 proc.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne i zagrożenie dla zdrowia oraz życia.

RadioZET.pl/ PAP/ IMGW