Zamknij

IMGW ostrzega. Na drogach "szklanka", miejscami niebezpiecznie silny wiatr

14.12.2019 11:13
IMGW ostrzega. Na drogach "szklanka", miejscami niebezpiecznie silny wiatr
fot. WOJCIECH ZATWARNICKI/REPORTER

IMGW wydał alerty ostrzegawcze dla kilku regionów. Uwaga, na drogach może być niebezpiecznie ze względu na gołoledź. Dodatkowo, zagrożenie może stanowić silny wiatr, którego porywy w niektórych miejscach mogą osiągnąć prędkość nawet do 80 km/h.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W sobotę w Małopolsce wystąpią marznące opady deszczu powodujące gołoledź, a w województwie opolskim i dolnośląskim będzie silnie wiało - ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Zobacz także

Silny wiatr i "szklanka" na drogach

IMGW ostrzeżenia te wydał w sobotę rano.

Zobacz także

Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym wiatrem obowiązują w trzech południowych powiatach województwa opolskiego (nyskim, prudnickim i krapkowickim), a także w niemal całym województwie dolnośląskim.

Zobacz także

IMGW ostrzega również, że w czterech południowych powiatach województwa małopolskiego (nowosądeckim, nowotarskim, tatrzańskim i suskim) wystąpią opady marznącego deszczu, które będą powodowały gołoledź. Na drogach będzie ślisko.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych. Mogą one powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Należy spodziewać się m.in. utrudnień w ruchu drogowym. IMGW zaleca w związku z tym ostrożność i śledzenie komunikatów o rozwoju sytuacji pogodowej.

 

RadioZET.pl/PAP/IMGW