Zamknij

IMGW ostrzega. Kierowcy, uważajcie na "szklankę" na drogach

13.12.2019 08:33
IMGW ostrzega. Kierowcy, uważajcie na "szklankę" na drogach
fot. MAREK MALISZEWSKI/REPORTER

Aż 11 regionów zagrożonych jest występowaniem gołoledzi – alarmuje IMGW. W związku z tym, na drogach może być bardzo niebezpiecznie – ślisko i łatwo o wypadek.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w piątek rano ostrzega przed marznącymi opadami powodującymi gołoledź w 11 województwach. Na drogach będzie ślisko.\

Zobacz także

Ostrzeżenia IMGW

Ostrzeżeniem objętych jest 195 powiatów położonych w województwach: pomorskim, warmińsko-mazurskim, zachodniej części woj. podlaskiego, kujawsko-pomorskim, mazowieckim, wielkopolskim, łódzkim, świętokrzyskim, śląskim, północnej części woj. małopolskiego oraz wschodniej części woj. opolskiego.

Zobacz także

IMGW prognozuje, że na tym obszarze miejscami wystąpią słabe opady marznącego deszczu i mżawki, które będą powodowały gołoledź. W województwach wielkopolskim, łódzkim, świętokrzyskim, małopolskim oraz śląskim może to być również deszcz ze śniegiem. Na drogach będzie ślisko.

Zobacz także

O marznących opadach IMGW alarmowało już w czwartek wieczorem.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych. Mogą one powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Należy spodziewać się m.in. utrudnień w ruchu drogowym. IMGW zaleca w związku z tym ostrożność i śledzenie komunikatów o rozwoju sytuacji pogodowej.

 

RadioZET.pl/PAP/IMGW