IMGW ostrzega przed silnym wiatrem. Zagrożone powiaty 'górskie'

13.02.2020 17:45
IMGW wiatr
fot. Radio ZEt

Przed silnym wiatrem na południu Polski ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Alerty pierwszego stopnia obowiązują do wczesnych godzin porannych, w górskich powiatach trzech województw.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

IMGW ostrzega przed silnym wiatrem w Beskidach, Tatrach i Bieszczadach. Ostrzeżenia pierwszego stopnia zostały wydane dla „górskich” powiatów w województwach śląskim, małopolskim i podkarpackim.

Zobacz także

Ostrzeżenia przed wiatrem dotyczą powiatów: cieszyńskiego, bielskiego (z Bielsko-Białą) i żywieckiego, suskiego, nowotarskiego, tatrzańskiego, limanowskiego, nowosądeckiego (z Nowym Sączem), gorlickiego, jasielskiego, krośnieńskiego (z Krosnem), sanockiego, leskiego i bieszczadzkiego.

Są to alerty pierwszego stopnia. W górach i na przedgórzu powieje w porywach z prędkością 80 km/godz. Ostrzeżenia obowiązują od dziś, od godz. 20 do wczesnych godzin nocnych (godz. 2) lub wczesnego poranka (godz. 4) 14 lutego.

Zobacz także

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że należy spodziewać się wystąpienia niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych. Mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

RadioZET.pl/Pogodynka.pl