Zamknij

IMGW ostrzega. "Szklanka" na drogach w prawie całym kraju

29.11.2020 12:46
Zdjęcie ilustracyjne
fot. MAREK MALISZEWSKI/REPORTER

IMGW ostrzega przed oblodzeniem dróg w prawie całej Polsce. To szczególnie ważna informacja dla kierowców - na trasach może być bardzo niebezpiecznie.

IMGW informuje o oblodzeniach w Polsce północno-wschodniej. Mokra nawierzchnia dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem lub mokrego śniegu może zamarzać.

Zobacz także

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej informuje o oblodzeniach w województwach warmińsko-mazurskim i podlaskim. W województwie warmińsko-mazurskich chodzi o powiaty: ełcki, giżycki, gołdapski, olecki, piski, węgorzewski. W województwie podlaskim chodzi o powiaty: augustowski, białostocki, Białystok, bielski, grajewski, hajnowski, kolneński, Łomża, łomżyński, moniecki, sejneński, siemiatycki, sokólski, suwalski, Suwałki, wysokomazowiecki i zambrowski.

IMGW ostrzega. Uwaga na oblodzone drogi

"Już w wielu miejscach temperatura spadła poniżej 0 stopni C, choć nadal niewiele, bo do -1 stopnia C, przy gruncie bardzo podobnie (są miejsca, gdzie tylko tu na razie temperatura jest ujemna), co może skutkować oblodzeniem mokrych nawierzchni dróg i chodników. Są jeszcze miejsca, gdzie temperatura pozostaje dodatnia, ale jest już bliska 0 stopni C. Nadal występują też słabe opady mokrego śniegu lub deszczu ze śniegiem. Ponieważ tendencja temperatury jest spadkowa (miejscami do -2 stopni C, przy gruncie do -3 stopni C), przewiduje się dalsze zamarzanie mokrych powierzchni" - czytamy w komunikacie.

Zobacz także

IMGW wydało ostrzeżenie 1 stopnia dotyczące możliwości wystąpienia oblodzenia dla prawie całego kraju z wyjątkiem województw: dolnośląskiego i opolskiego.

Zobacz także

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne i zagrożenie dla zdrowia oraz życia.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP