Zamknij

Kiedy pierwszy śnieg? Prognoza pogody na weekend

25.09.2020 19:44
Zdjęcie ilustracyjne
fot. LedyX/Shutterstock

Jak informuje IMGW,  w najbliższy weekend pogoda w Polsce przyniesie już zupełnie jesienną aurę. W większości kraju pojawią się przelotne deszcze, natomiast w najwyższych partiach Tatr…spadnie pierwszy śnieg!

Pogoda w weekend zapowiada się jesiennie, spadnie też pierwszy w tym roku śnieg! Jak informuje IMGW, nad Europą dominować będzie rozległy niż z ośrodkiem głównym nad zachodnią Polską i wtórnymi nad Bałkanami i Morzem Adriatyckim. Z niżami tymi związane będą strefy frontów atmosferycznych. Polska będzie w zasięgu wspomnianego rozległego układu niżowego, w strefie falującego frontu atmosferycznego. Utrzyma się nad nami powietrze polarne morskie, na wschodzie cieplejsze, na zachodzie chłodniejsze.

Zobacz także

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 984 hPa i nieznacznie wzrośnie.

Pogoda w sobotę

W sobotę w kraju zachmurzenie umiarkowane i duże. Na południowym zachodzie i krańcach zachodnich ciągłe opady deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym, prognozowana suma opadów do 20 mm, na Przedgórzu Sudeckim do 25 mm. W pozostałej części kraju przelotne opady deszczu i burze. W czasie burz prognozowana suma opadów do 30 mm. Temperatura maksymalna na zachodzie 15 st. C na zachodzie i terenach podgórskich do około 20 st. C w centrum kraju i 25 st. C na północnym wschodzie, w kotlinach sudeckich od 12 st. C do 15 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, w czasie burz w porywach do 70 km/h, z kierunków zmieniających się. Wysoko w górach porywy do 85 km/h.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami opady deszczu, na północy i wschodzie początkowo zanikające burze. W centrum i na wschodzie okresami deszcz o natężeniu umiarkowanym lub silnym i tam prognozowana suma opadów do 35 mm. Wysoko w Tatrach deszcz ze śniegiem i śnieg. Temperatura minimalna od 7 st. C na zachodzie i południu do 17 st. C na północnym wschodzie, w rejonach podgórskich od 2 st. C do 6 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, na krańcach północno-wschodnich w porywach do 60 km/h, przeważnie z kierunków północnych i wschodnich. W czasie burz porywy do 65 km/h.

Pogoda w niedzielę

W niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami na południowym zachodzie. Opady deszczu, miejscami o natężeniu umiarkowanym. Prognozowana wysokość opadów do 25 mm. Na północnym wschodzie możliwe lokalne burze. Wysoko w Tatrach deszcz ze śniegiem i śnieg. Temperatura maksymalna od 10°C na południu i w centrum kraju do 21 st. C na północy i 23 st. C na Suwalszczyźnie. Wiatr słaby i umiarkowany, na krańcach północno-wschodnich w porywach do 60 km/h, z kierunków zmieniających się. W czasie burz porywy do 65 km/h.

Zobacz także

Pogoda w stolicy

W sobotę w Warszawie zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu, możliwe burze. Prognozowana wysokość opadów do 20 mm. Temperatura maksymalna 23 st. C. Wiatr na ogół umiarkowany, porywisty, południowo-wschodni. W czasie b urz możliwe porywy wiatru do 65 km/h. W nocy zachmurzenie duże. Opady deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym. Możliwa burza. Prognozowana wysokość opadów do 30 mm. Temperatura minimalna 14 st. C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, wschodni. W czasie burz możliwe porywy wiatru do 65 km/h.

Zobacz także

W niedzielę w stolicy zachmurzenie duże. Opady deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym. Prognozowana wysokość opadów do 25 mm. Temperatura maksymalna 17 st. C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, wschodni.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/IMGW/PAP