Zamknij

Mapa burz na żywo - jak sprawdzić, gdzie jest burza? [RADAR ONLINE]

13.06.2019 10:46
Mapa burz na żywo - jak sprawdzić, gdzie jest burza? [RADAR ONLINE]
fot. PIXABAY

Gdzie jest burza? Mapa burzowa online pozwala dokładnie sprawdzić, w jakich rejonach Polski jest aktualnie burza oraz w którym kierunku przesuwają się burzowe chmury. Specjalne serwisy internetowe na bieżąco aktualizują informacje o wyładowaniach atmosferycznych. Szczegóły o radarach burzowych online można znaleźć poniżej.

Mapa burzowa online na żywo - gdzie i jak sprawdzić w internecie, gdzie jest burza? Radary burzowe można znaleźć w specjalnych serwisach internetowych, które na bieżąco aktualizują informacje o aktualnych wyładowaniach atmosferycznych na terenie całej Polski. Przedstawiamy szczegółowe informacje i sprawdzamy, co warto wiedzieć o mapach burzowych online.

Mapa burz na żywo - ONLINE

W związku z obecną pogodą i ostrzeżeniami IMGW wiele osób szuka w sieci map burzowych online, na których informacje o aktualnych wyładowaniach atmosferycznych na terenie całej Polski aktualizowane są na bieżąco. 

Radar burz online - jak sprawdzić, gdzie jest burza?

Informacje o tym, gdzie jest burza, sprawdzić możemy w internecie. Mapy burz online dostępne są m.in. w serwisach IMGW-PIB: pogodynka.pl czy na stronie Krajowego Instytutu Meteorologii instytutmeteo.pl. Znaleźć tu można zarówno mapy wyładowań atmosferycznych odświeżane na bieżąco, informujące o wyładowaniach w niedawnej przeszłości i pozwalające śledzić, w którą stronę przemieszcza się front burzowy, jak i komunikaty i ostrzeżenia meteo.

Jedną z popularnych stron z mapami burzowymi na żywo jest serwis prowadzony przez tzw. łowców burz: łowcyburz.pl. Z kolei ostrzeżenia meteorologiczne można sprawdzić na stronie: pogodynka.pl/ostrzezenia.

W przypadku burz i opadów gradu RCB zaleca natomiast, żeby nie wychodzić z domu, jeśli nie jest to konieczne, a także zabezpieczyć drzwi i okna. Należy również wyłączyć urządzenia elektryczne z prądu. Jeśli jednak znajdziemy się na zewnątrz podczas burzy, należy unikać otwartej przestrzeni, nie chronić się przed deszczem pod samotnymi drzewami i masztami ani przebywać w zbiornikach wodnych i w okolicach brzegów np. morza. Jeśli burza zastanie nas w samochodzie, należy znaleźć parking z dala od drzew i przeczekać burzę.

RadioZET.pl