Zamknij

Marznące opady i gęste mgły. IMGW wydał ostrzeżenia dla sześciu województw

13.12.2021 23:04
ostrzeżenie imgw
fot. MAREK DYBAS /REPORTER

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w poniedziałek ostrzeżenia przed marznącymi opadami i gęstą mgłą. Alerty przed marznącymi opadami obowiązują w sześciu województwach w pasie od Warmii i Mazur po Śląsk, natomiast gęsta mgła może wystąpić głównie na zachodzie kraju.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed gęstą mgłą obowiązują w województwach: zachodniopomorskim, lubuskim, wielkopolskim, opolskim i łódzkim. Jak podało IMGW, na tym terenie obserwowane i prognozowane są gęste mgły, w zasięgu których widzialność może wynosić miejscami od 50 m do 200 m.

Alerty pierwszego stopnia przed marznącymi opadami wydano natomiast dla części województw: warmińsko-mazurskiego, kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego, śląskiego oraz dla całego obszaru województwa łódzkiego. Na podanym obszarze miejscami prognozowane są słabe opady marznącego deszczu lub mżawki powodujące gołoledź.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne i zagrożenie dla zdrowia oraz życia.

RadioZET.pl/ Marcin Chomiuk (PAP)

C