Zamknij

Uwaga na oblodzenie w nocy. "Szklanka" na drogach w 9 województwach

29.11.2021 17:43
Oblodzenie w nocy. IMGW wydał alerty
fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Od Szczecina po Białystok oraz w kilku województwach na południu Polski wystąpią w nocy oblodzenia – ostrzegł po południu Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

IMGW ostrzega przed oblodzeniem, które wystąpi od godziny 19 w poniedziałek do godzin porannych we wtorek 30 listopada w pasie na północy Polski oraz wybranych województwach południa kraju.

Instytut wydał w tej sprawie alerty pierwszego stopnia. Według mapy ostrzeżeń z poniedziałkowego popołudnia dotyczą one w całości pięciu województw na północy Polski oraz części czterech kolejnych na południu kraju.

Oblodzenie w nocy aż do poranka. IMGW wydał ostrzeżenia

Z prognozy IMGW wynika, że oblodzenie wystąpi po godz. 19 w woj. zachodniopomorskim, pomorskim, kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim i podlaskim. "Szklanka" na drogach i chodnikach wystąpi również w przeważającej części woj. świętokrzyskiego i podkarpackiego oraz w kilku powiatach w woj. lubelskim i małopolskim.

"Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie" – wskazuje IMGW. Temperatura minimalna ma wynosić do -3 st. Celsjusza, a przy gruncie nawet do -5 st.

RadioZET.pl/IMGW.meteo.pl

C