Zamknij

IMGW ostrzega przed burzami z gradem. Alerty dla sześciu województw

17.06.2020 09:39
Grad
fot. Shutterstock

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w środę rano ostrzeżenia drugiego stopnia przed burzami z gradem dla sześciu województw na południu kraju. Alerty obowiązują w województwach: śląskim, świętokrzyskim, małopolskim, podkarpackim, mazowieckim i lubelskim. 

Na tych terenach IMGW prognozuje wystąpienie burz z opadami deszczu sięgającymi do 30 mm, a lokalnie nawet do 50 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h. Ponadto, miejscami może także spaść grad. Instytut zaznacza, że prawdopodobieństwo podawanych prognoz sięga 80 proc. Alerty IMGW obowiązują od środy od godz. 10 do czwartku do godz. 6 rano.

Ostrzeżenia
fot. IMGW

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że należy spodziewać się warunków sprzyjających wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

Zobacz także

Natomiast ostrzeżenie drugiego stopnia oznacza możliwość wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. IMGW zaleca dużą ostrożność i śledzenie komunikatów o pogodzie.

RadioZET.pl/PAP/IMGW