Zamknij

Ostrzeżenia przed gołoledzią i silnym wiatrem. Zagrożonych pięć województw

23.11.2019 08:38
Ostrzeżenia IMGW
fot. Gołoledź/Wikimedia.Commons

IMGW ostrzega przed gołoledzią spowodowaną marznącym deszczem i mżawką w części woj. lubelskiego, podkarpackiego, mazowieckiego i podlaskiego. Instytut ostrzega też przed silnym wiatrem w zachodnich powiatach woj. dolnośląskiego.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w nocy z piątku na sobotę wydał ostrzeżenia przed gołoledzią dla większości województwa lubelskiego (z wyjątkiem powiatów ryckiego, puławskiego, opolskiego i kraśnickiego).

Początkowo opady marznącego deszczu będą występować na południu województwa i stopniowo będą rozprzestrzeniać się na północ. Opady marznące mogą być przejściowe i gdzieniegdzie przechodzić w opady śniegu.

Ostrzeżenia
fot. IMGW

Słabe opady marznącego deszczu oraz mżawka powodujące gołoledź mogą wystąpić także we wschodniej części województwa podkarpackiego, północno-wschodniej części woj. mazowieckiego oraz większości woj. podlaskiego (z wyjątkiem czterech północnych powiatów).

Zobacz także

Ponadto IMGW ostrzega przed silnym wiatrem w zachodnich powiatach woj. dolnośląskiego. Wiatr o średniej prędkości od 25 km/h do 45 km/h, w porywach lokalnie do 80 km/h, może wystąpić w powiatach: zgorzeleckim, lubańskim, lwóweckim, jeleniogórskim, kamiennogórskim, wałbrzyskim i kłodzkim.

RadioZET.pl/PAP/IMGW